تبلیغات

از تشکیل گروه سرود 10 نفره تا دوخت 115 کت‌وشلوار برای اجرای اخیر

سیدضیاء محسنی دانشجوی دکترای جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم درباره ی فعالیت های خود گفت: موسیقی را از خواندن قرآن و تواشیح شروع کرده‌ام.

وی افزود: ابتدا  آموزش قرآن می دادم و بعد تواشیح شد و در نهایت گروه سرود نسیم قدر تشکیل دادم.

محسنی با بیان اینکه گروه سرود را در سال 1379 تاسیس کردم گفت:زمانی که گروه سرود تشکیل دادیم دانش آموزانی حضور داشتند که در حال حاضر ازدواج کرده اند و  مربیان گروه سرود هستند.

سرپرست گروه سرود تصریح کرد:زمانی که گروه سرود را تشکیل دادیم 10 نفر بودیم اما اخیرا برای 115 نفر دستور دوخت کت و شلوار را داده ایم.

وی افزود:بچه‌های گروه سرود  در سن رشد هستند و هر سال باید برایشان کت و شلوار و پیراهن بدوزیم.

محسنی با بیان اینکه اوایل تشکیل گروه در مساجد تواشیح اجرا می کردیم بیان کرد:  بعد از صحبت‌های امام خامنه ای که گفتند عربی خوانی نکنید گروه تواشیح را به سرود تبدیل کردیم.

وی خاطر نشان کرد:ووله های برنامه جشن رمضان را از سال 1392 تا کنون ووله‌های می خوانیم و تقریبا در تمام سالن‌های همایش و سالن‌های فرهنگسراهای تهران اجرا داشته‌ایم.

سرپرست گروه سرود ادامه داد:در مناسبت‌های مهم در شهرستان ها اجراهای بسیاری داشته ایم. در عید غدیر و دهه فجر سه گروه به طور هم‌زمان به نقاط مختلف شهر اعزام می کنیم تا اجرا داشته باشند.

وی با بیان اینکه برای مناسبت های مختلف وزارت خانه های  اجرا داشته ایم گفت:بچه‌های ما چندان نام مسئولان برایشان مهم نیست. مهم این است که ما گروهی حرفه‌ای هستیم که هفته‌ای 5 یا 6 اجرا می‌رویم.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.