تبلیغات

موزه مردم شناسی و دریانوری بندرکنگ نماد قدرت دریانوردی مردمان جنوب+ تصاویر

ساعت: 16:40 منتشر شده در مورخ: 1395/01/07 شناسه خبر: 686735

موزه مردم شناسی و دریانوردی بندر تاریخی کنگ که توسط خیرین و جمعی از ناخداها و جاشوها تأسیس شده است به نماد قدرت دریانوردی مردم جنوب کشور تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ موزه مردم شناسی بندر کنگ از موزه‌های مهم تاریخی و مردم شناسی در جنوب ایران است ، موزه مردم شناسی و دریانوردی بندرکنگ که توسط افراد خیّر، ناخداها و جاشوهای این بندر تاسیس شده است که در این موزه وسایل و نقشه هایی که ناخداها و جاشوها در زمان دریانوردی از آنها استفاده می کردند به معرض نمایش در آمده است.

 

این موزه از مجموعه های مهم دریانوردی، آداب و رسوم، معماری، صنایع دستی و نوع پوشش و خوراک مردم قدیم و جدید بندرکنگ است در کمتر شهر بندری مجموعه ای با این گستردگی در کمتر مکانی در بنادر و سواحل شمالی خلیج فارس وجود دارد که مورد استفاده مستقیم بازدیدکنندگان و پژوهشگران قرار گیرد.

این موزه در حال حاضر به یک جاذبه گردشگری در شهر کنگ تبدیل شده است به طوری که مسافران و مهمانان این بندر پس از اقامت و گردش در این شهر از این موزه بازدید می کنند.

 


این موزه که در طول سال پذیرای گردشگران زیادی می باشد، شامل آثار قدیمی دریانوردی شامل فرمان لنج، سکستان، رادیوهای قدیم، قطب نما، تصاویری از انواع ماهی، لنگر کشتی، ماکت کشتی های کوچک و بزرگ، برکه و...

انتهای پیام/م

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.