تبلیغات

تکلیف مینو خالقی مشخص شد

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور صبح شنبه درمورد تكلیف انتخابات اصفهان افزود: با توجه به این كه استنباط وزارت كشور از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با استنباط حقوقی شورای نگهبان متفاوت است، پیگیری های لازم در نشستی با حضور وزیر كشور و اینجانب با دبیر محترم شورای نگهبان انجام شد.

سخنگوی وزارت كشور ادامه داد: اما شورای نگهبان چهارشنبه گذشته كماكان نظر قبلی خود را درباره منتخب اصفهان اعلام كرد.

امیری همچنین گفت: با فرض مذكور منتخب بعدی در حوزه انتخابیه اصفهان با توجه به این كه 25 درصد‌ آرای ماخوذه صحیح را كسب كرده است از نظر وزارت كشور منتخب محسوب می‌شود.

علیرضا آجودانی نفر ششم در حوزه انتخابیه اصفهان حائز بیش از 25 درصد آرای ماخوذه صحیح شده است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال كه آیا چنین موردی پیش از این سابقه داشته است یا خیر، اظهار داشت: بله در گذشته چنین موردی اتفاق افتاد كه با ابطال برخی آرا در آن حوزه انتخابیه نفر بعدی به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

قائم مقام وزیر كشور در مورد تایید صحت انتخابات در دیگر حوزه ها نیز خاطرنشان كرد: شورای نگهبان به صورت رسمی صحت انتخابات حوزه های پاكدشت، دهلران، آبدانان، بدره ، بویراحمد،دنا، كهنوج،منوجان و فاریاب را تایید كرد اما انتخابات در دو حوزه فرعی رودبارجنوب و قلعه گنج را ابطال و به وزارت كشور اعلام كرد.

قائم مقام وزیر كشور گفت: البته ابطال انتخابات در دوحوزه فرعی مذكور تاثیری در نتیجه انتخابات حوزه انتخابیه نداشته است بنابراین منتخب حوزه های مذكور همان افرادی هستند كه قبلا اعلام شده است.

امیری یادآور شد: وزارت كشور درحال مهیا كردن مقدمات برگزاری انتخابات مرحله دوم در تاریخ 10 اردیبهشت ماه جاری است./ایرنا

قائم مقام وزیر كشور گفت: با فرض اصرار شورای محترم نگهبان در خصوص یكی از منتخبین اصفهان ، نفر بعدی كه 25 درصد ‌آرای ماخوذه صحیح را كسب كرده است از نظر وزارت كشور منتخب محسوب می شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.